close
دانلود آهنگ جدید
قیمت یک سبد یلدایی برای خانواده ۴ نفره
قالب وبلاگ
آخرین ارسالی های انجمن
x
عنوان پاسخ بازدید توسط
0 27 mosaojakeh
0 35 mosaojakeh
0 29 nik952148
0 36 mahsa-nita
0 33 mahsa-nita
0 57 nik952148
0 49 nik952148
0 49 nikoo2020
0 54 nikoo2020
0 46 nikoo2020
رفرش اتوماتیک غیر فعال(برای فعال کردن کلیک کنید)

امکان اضافه کردن توضیحات به تبادل آی دی اضافه شد. برای دیدن نمونه کلیک کنید

|arabpoor_ali|jokkade_ir|karimi_m1377|iilO_olli|reza98zoom|highboy_ir|milad_turk_boy73|leon_scootkeenedey|soheilnew20|mr_mahdi14|digitallyha|brooztarin|ali_khoshnoodi15|loveInRain.saeed|moeinireza50|mehdi.kh339|onlineadd14|sir.behzad|amirrezaabdi15|saman138282|tired.lover098|miladbagheri667|funbrooz|sinasokot|sk5j|your id|your id|your id|your id|your id
391 بار بازدید
امیر
پنجشنبه 30 آذر 1391 ، 1:14

قیمت یک سبد یلدایی برای خانواده ۴ نفره

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

 

قیمت یک سبد یلدایی برای خانواده ۴ نفره

برآوردها نشانگر این است که اگر یک سبد مصرفی شب یلدا برای یک خانواده 4 نفره را محاسبه کنیم، قیمت این سبد برای این خانوار آن هم در این شب خاص، 38500 تومان خواهد شد.

یلدا شبی است که از دیرباز مورد نظر خانوارهای ایرانی بوده و آنها به بهانه این شب، گرد هم جمع شده و دیداری تازه می‌کنند. این دیدار اگرچه در سالهای گذشته وسعت زیادی به لحاظ افراد ندارد اما همچنان هستند خانواده‌هایی که ترجیح می‌دهند این شب را به مهمانی بروند یا مهمانی بدهند.

اما امسال نوسانات نرخ ارز حتی بر خرید خانوارها در این شب نیز تاثیر گذاشته و بسیاری از کالاها که حتی تولید داخلی هم هستند و نیازی به واردات ندارند به بهانه اینکه نرخ ارز نوسان دارد و دلار مدام بالا و پایین می‌شود افزایش قیمت را تجربه می‌کنند، این در شرایطی است که مسئولان اعلام می‌کنند که برای اقلام سبد مصرفی خانوار در شب یلدا نیازی به واردات نیست.

در این میان اگر اقلام سبد مصرفی خانوارها در این شب را آجیل و خشکبار، میوه، شیرینی و نظایر آن در نظر بگیریم، در هیچ یک از این کالاها ایران واردکننده نیست و مروری بر اقلام آن نشان می‌دهد که در خشکبار ایران تقریبا اولین صادرکننده بزرگ دنیا است، در مورد میوه نیز امسال ممنوعیت واردات میوه بیش از هر زمان دیگری اعمال شده و در رابطه با آن سختگیری شده است و در مورد شیرینی نیز ایران هیچگاه واردات نداشته است و به دلیل خصوصیات ذاتی این کالا، همواره تولید داخل آن رونق داشته است.

حال و هوای این روزهای بازار نیز به خوبی نشانگر این است که مردم استقبال کمتری نسبت به خرید اقلام شب یلدا از خود نشان می‌دهند و به گفته فروشنده‌ها نیز، امسال شب یلدا کسادتر از سالهای گذشته است؛ از سوی دیگر، مردم نیز دخل و خرجشان به اندازه‌ای است که کفاف خریدهای روزمره را می‌دهد و عموما مردم خریدهای شب یلدا را در اولویت خود قرار نمی‌دهند؛ شاید هم دیگر خبری از سفره‌های رنگین و پرمهمان شب یلدایی نیست.

قیمت آجیل شیرین شب یلدا در بازار

هم اکنون قیمت هر کیلوگرم مغز گردو 38 هزار تومان، هر کیلوگرم پسته اعلا 35 هزار و 500 تومان، قیمت هر کیلوگرم تخمه کدو مشهدی 9 هزار تومان، قیمت هر کیلوگرم بادام 22 هزار تومان، قیمت هر کیلوگرم توت خشک 24 هزار تومان، قیمت هر کیلوگرم تخمه ژاپنی 14 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم فندق 30 هزار تومان در بازار است.

اگر قرار باشد باسلوق و شیرینی‌های این چنینی یا شکلات را نیز به آجیل شب یلدا اضافه کرد، در مجموع باید یک هزینه 7 تا 8 هزار تومانی را نیز برای آن در نظر گرفت.

بر این اساس قیمت هر کیلوگرم آجیل شب یلدا در واقع حدود 34 تا 35 هزار تومان به طور متوسط تمام می‌شود.

قیمت شیرینی شب یلدا، بعد از شب یلدا

همچنین محمد نصرتی، رئیس اتحادیه کشوری قنادان با بیان اینکه قیمت‌های جدید شیرینی هفته آینده اعلام می‌شود گفت: قیمت جدید شیرینی از سوی اتحادیه به مجمع امور صنفی تولیدی پیشنهاد شده است و منتظر تصمیم گیری نهایی آنها هستیم.

همچنین علی فاضلی، رئیس مجمع صنوف تولیدی نیز  گفت: تا زمانی که قیمت جدید شیرینی اعلام نشود، ملاک عمل قیمتهای قبلی خواهد بود. وی افزود: قیمت شیرینی برای شب یلدا مطابق با مصوبات قبلی است.

این در شرایطی است که برخی از قنادان به بهانه شب یلدا، قیمتهای خود را گران کرده‌اند. اما مطابق با آخرین نرخ مصوب شیرینی که از سوی اتحادیه اعلام شده است، قیمت هر کیلوگرم شیرینی تر درجه یک 5600 تومان، شیرینی دانمارکی چهار هزار تومان، شیرینی پاپیونی و زبان: 5600 تومان، شیرینی برنجی، 4600 تومان و کیک یزدی 3800 تومان تعیین شده است.

قیمت انواع میوه شب یلدا

هر کیلوگرم گریپ‌‎فروت 2500 تومان، انار شیراز 4850 تومان، لیمو شیرین 1950 تومان، نارنگی تخم ژاپنی 2850 تومان، کیوی ( هایوارد) تومان، سیب قرمز دماوند 2780 تومان، پرتقال شمال 2200 تومان ، پرتقال جنوب 2800 تومان، سیب زرد دماوند 2780 تومان ، نارنگی ساری 2500 تومان و خرمالو 4200 تومان به عنوان حداقل قیمت در مغازه های سطح شهر ارائه می شود که بدون شک نرخ میوه های مذکور در نقاط شمالی شهر بیش از مبالغ مذکور است.

به گفته مدیرزراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، امسال بیش از 15 هزار تن هندوانه توسط کشاورزان مینابی برای شب یلدا برداشت شده است که قیمت هر کیلوی آن در زمین کشاورزی 1200 تومان است.

قیمت سبد شب یلدا برای یک خانواده 4 تا 5 نفره

اگر یک سبد خرید شب یلدا برای یک خانواده چهارنفره را شامل نیم کیلوگرم آجیل، یک کیلوگرم انار، یک کیلوگرم پرتقال، یک کیلوگرم سیب، یک کیلوگرم نارنگی، یک هندوانه 3 کیلوگرمی و یک کیلوگرم خیار، یک کیلوگرم شیرینی تر در نظر بگیریم، قیمت یک سبد برای یک خانواده 4 نفره از قرار 17 هزار و پانصد تومان بابت آجیل، 2200 تومان بابت یک کیلوگرم پرتقال، 2780 تومان بابت یک کیلوگرم سیب، 2500 تومان بابت یک کیلوگرم نارنگی، 3500 بابت یک کیلوگرم انار و 3500 تومان بابت هندوانه و 7000 تومان بابت یک کیلوگرم شیرینی در نظر بگیریم، قیمت این سبد، حدود 38 هزار و 980 تومان خواهد بود.

بنابراین اگر حقوق یک کارمند را 500 هزار تومان در نظر بگیریم، حدود یک دهم آن را باید تنها برای یک شب هزینه شود.

اخبار قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , خبر قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , دانلود جديد ترين اخبار قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , اخبار جديد قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , بهترين اخبار قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , سايت اخبار قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , خبر هاي قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , خبر جديد درباره قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , خبر قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , خبر توپ قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , خبر تازه قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , خبر واقعي قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , آخرين اخبار قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , آخرين خبر قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , آخرين خبر درباره قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , واقعه قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , خبر تلخ قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , خبر خوش قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , خبر خنده دار قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره , خبر ناراحت کننده قيمت يک سبد يلدايي براي خانواده 4 نفره ,

1-برای باز کردن فایل هایی که دانلود میکنید از دو نرم افزار winrar و اگر باز نشد notepad استفاده کنید.

2-شما نظر دهید ما هم مشکلات شما را که در نظرات مطرح کرده اید برطرف میکنیم. لطفا اگر مشکلی دارید یا نظری درمورد مطلب دارید در نظرات مطرح کنید تا موجب اشتیاق نویسندگان شود.

3-لطفا کپی رایت قالب و ابزار را رعایت کنید تا انگیزه فعالیت ما بیشتر شود.

4-برای دریافت فیلم آموزشی غیر فعال کردن دانلود منیجر کلیک کنیدنام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
پنل کاربری
x
عضو شويد
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
یا وارد حساب کاربری خود شوید :
نام کاربری :
رمز عبور :
رمز خود را فراموش کردید؟
test
x
آمار
x
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 2721
کل نظرات کل نظرات : 473
آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 607
بازدید دیروز بازدید دیروز : 794
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 1
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 1
بازدید هفته بازدید هفته : 3,062
بازدید ماه بازدید ماه : 13,238
بازدید سال بازدید سال : 72,864
بازدید کلی بازدید کلی : 11,043,371

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 34.226.244.70
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
اطلاعات شما کاربران آنلاین
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 6
تعداد اعضا تعداد اعضا : 2753
تعداد اعضا آنلاین تعداد اعضا آنلاین : 0 نفر

آرشیو مطالب
x
شمارشگر سایت, کد طالع بینی وبلاگ , آمارگیر سایت ساخت پاپ اپ, کد پاپ اپ, ساخت کد پاپ اپ, کد پاپ آپ,کد ابزار مبدل تاریخ,ذکر روز های هفته,کد آیفریم, دانلود نرم افزار ارسال بازدید, بنر لایه باز بک لینک رایگان,فال حافظ,فال,رنک گوگل,رتبه سنج گوگل,کد ابزار قرآن آنلاین,تبدیل تاریخ,مبدل تاریخ بازی آنلاین,بازی انلاین,بازی,بازی دخترانه,پیج رنک تبادل لینک,کد موس,کد گوگل پلاس ,فرم تماس با ما ,کد ابزار تماس با ما ,کد ابزار ذکر ایام هفته کد صفحه بندی وبلاگ,فتوشاپ آنلاین,کد فتوشاپ آنلاین برای وبلاگ,قران آنلاین,قران انلاین